Istanbul Expo Center
4-5 November 2016

Features

Gökhan Avcıoğlu - GAD ARCHITECTURE

 

Su' dan Sebepler

Gökhan Avcıoğlu 1983 yılında KSÜ’de Mimarlık eğitimini tamamladı. 1994 yılında İstanbul'da Global Architectural Development GAD (Global Mimari Gelişimi) firmasını kurdu ve farklı işlevlerde birçok projeyi tamamladı.

Yaptığı projeler arasında, ofis binaları, kamu ve ticari alanlar, İstanbul, Bodrum, Maldivler, Dubai, Beyrut, Riyad, Erbil, Kiev, New Jersey, Washington DC, Virginia, Philadelphia, Connecticut, ve Libya'da master planning  projeleri bulunmaktadır. Gökhan Avcıoglu, Manhattan, NY, İstanbul ve Washington DC’de restoran ve çeşitli mağazalar da tasarladı. Son projeleri arasında, Ahk Kundu Villaları, Eskisehir Rixos Thermal&Spa Oteli, Trump Cadde, Autopia, Relux Suit Office, Borusan Muzik Evi ONE&ORTAKÖY, Newada, Swiss Hotel Bodrum, GDKP gibi ödüllü tasarımlar bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul Shell Genel Müdürlük Binası Altunizade, Esma Sultan, Bodrum Kuum Hotel, Beşiktaş Balık Pazarı gibi birçok karma kullanımlı, konut ve ticari projeye imza atmıştır. Devam eden projeler arasinda Antalya AHK Kundu, Divan Kurucesme ve Bodrum Vita Park gibi projeler bulunmaktadir. Aynı zamanda, Washington'da loft, otel ve özel konutlar; Bodrum, Kazan, Rusya ve Libya'da halka açık bir park projeleri ve çok katlı karma kullanım yapıları bulunmaktadır. 

Gökhan Avcıoğlu ve GAD projeleri Rotterdam Mimarlık Musuem, Miami Bienal, Philadelphia Minima Sanat galerisi, Galerist  ve Londra Kraliyet Sanat Akademisi’nde sergilenmiştir. Ayrıca 2008 yılı Nisan ayında, Gökhan Avcıoğlu tarafından tasarlanan ürünler Milan Block Sergisi’nde gösterilmiştir. 2010 yılında ise GAD çalışmaları Los Angeles’da, 2012 yılında ise Newyork The Center for Architecture da "CHANGE: Architecture and Engineering in the Middle East” sergisinde yer almıştır. Ayrıca 2011-2012 Prag mimarlık haftası kapsamında projeleri sergilenmiş. 2012  senesinden beri One Ortaköy projesi The Chicago Athneaum müzesinde sergilenmektedir. 

Gökhan Avcıoğlu, Wallpaper, Surface, City Magazine, NY Times, Transforming Cities urban interventions in public cities, Braun Malls and Department stores, Archtekturfuehrer Istanbul, Gestalten Lets go out, Designer boks, World Houses Now, Urban Houses and Cafes, Restaurants and Bars, Atlas of Contemporary Architecture, Modern Interiors Cool Restaurants in Istanbul, Monocle, Architectural Digest, Architectural Record,  New York Post dahil olmak üzere farklı yayınlarda ve BBC ve Channel 4 televizyon programlarında yer almıştır.

2001 yılında, Paris'te Ecole Speciale d'Architecture, Yıldız Teknik Üniversitesi  ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde stüdyolarında ders vermistir.

2013 yilinda Mimarlık Ve Yerleşme Kültürünü Geliştirme Araştırma Değerleme Eğitim Vakfı olan GADEV'i kurmustur. Gadev ile beraber yuruttugu sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam etmektedir.

Gökhan Avcıoğlu’nun İstanbul, New York, Dubai ve Bodrum'da da ofisleri bulunmaktadır. İstanbul ve New York şehirlerinde yaşamaktadır.

www.gadarchitecture.com 

Back to home page

architect
meets
innovations

Other editions

Click here

Join the conversation #ATWTR

Design & Plan

Media Partners

 

Sponsors